Kaplnky

Čápor:
• Lurdská  jaskyňa sa nachádza pred farským kostolom sv. Michala archanjela v Čápore. Postavená bola v roku 1982 počas pôsobenia vdp. Jozefa Dašku. Postupne v ďalších rokoch boli na jej priečelí umiestnené ďakovné tabuľky niektorých farníkov.

Cabaj:

• V centre obce časti Cabaj sa nachádzala kamenná súsošie svätej Trojice, ktorá pravdepodobne pochádza z druhej polovice 18. storočia. Podľa ústnej tradície sochu dala postaviť akási nábožná rodina na mieste, kde bol predtým pranier, alebo klietka hanby. V minulosti na sviatok Najsv. Trojice chodievala k súsošiu procesia. Za pôsobenia vdp. Mareka Kotlárika, v roku 2002, bola socha Najsvätejšej Trojice umiestnená na priečelie cabajského kostola. Na pôvodné miesto bola situovaná kópia tohto súsošia

• V  časti Cabaj nachádza súsošie – tri kamenné sochy: sv. Jozefa , ženícha Panny Márie, sv. Anny a sv. Jána Nepomuckého, postavené v trojhrane. Súsošie požehnal 3. októbra 1796 dekan Anton Schaffarovichom. Súsošie dal postaviť osv. p. barón Jozef Szorenyi. Dnes sa súsošie nachádza v záhrade rodiny Štefana Ondriseka, ktorá zaobstaráva i všetky jej potrebné úpravy.

V roku 1998 za pôsobenia vdp. Mareka Kotlárika bola pred filiálnym kostolom v Cabaji postavená Lurdská jaskynka.