Vdp. Štefan Bebjak

Mgr. ŠTEFAN BEBJAK sa narodil 5.2.1962 v Bánovciach nad Bebravou , ordinovaný bol 29.6.1996 v Bratislave. Po vysviacke išiel na ročný pobyt do Francúzska. Po roku 1997 odchádza na misie na Madagaskar ako páter SVD, kde pôsobí do roku 2011. Počas pôsobenia na Madagaskare spoznával život tamojších ľudí, evanjelizoval ich, vysluhoval sviatosti. Všetok svoj čas a námahu venoval práci s ľuďmi, snažil sa im vo všetkom pomáhať. Podarilo sa mu vybudovať misijnú školu, zrealizovať stavbu kostola, vybaviť ošetrovňu zariadením a liekmi, postaviť zopár studní a mnohé iné aktivity.                Po 14 rokoch pôsobenia v tropickom madagaskarskom prostredí prišiel čas na zmenu a vrátil sa na Slovensko do nitrianskej diecézy, medzi nás, do Cabaja - Čápora. Pôsobil tu dva roky ako výpomocný duchovný - vyučoval náboženstvo na obidvoch školách, spovedal, slúžil sväté omše, pomáhal pri prípravách prvoprijímajúcich detí, birmovancov, ktorým pripravil prednášky na rôzne témy.

ĎALŠIE ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE NÁJDETE V RUBRIKE ROZHOVORY.