Spolocenstva

Slnkom odetí

Počiatok mládežníckeho spevokolu sa datuje za čias pôsobenia vdp. Jozefa Daška v našej farnosti. Vedúcou spevokolu bola Iveta Maxinová rod. Barčáková. Počas tohto obdobia savystriedali viacerí vedúci., hudobnícia speváci. Neskôr sa mladí rozhodli dať aj názov spevokolu "Slnkom odetí" na znak úcty k Panne Márii, ktorá je vo svätom písme v Zjavení 12,1 : Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd.

Spevokol Slnkom odetí bol založený v roku 2007 vzniklo O.Z. Slnkom odetí. Cieľom združenia je spievať a hrať kresťanské, duchovné piesne a tak šíriť evanjelium. Ďalšou prioritou je aj organizovanie Gospelového festivalu Gospel fest. Vo vedení spevokolu sa vystriedalo viacero vedúcich a členov.

Vedúci spevokolu boli:

Mgr. Stanislava Nemčeková rod. Pástorová

Lýdia Vargová rod. Kováčová

Ján Pástor

Ak ste nás niekedy dlhšie nepočuli je to práve z rodinných dôvodov, pretože členovia sa povydávali, rozrástli o nových už členov. Od mája 2017 sme s našími najmenzačali spievaťna omšiach. Postupne sa rokmi zostava členov menila a sme vďační Pánu Bohu, že si pozýva nových a nových a rozrastáme sa.

Predseda O.Z. a vedúci spevokolu Slnkom odetíje od roku 2013 Ján Pástor.

Spevokol spieva na sv. omšiach, 1. Sv. prijímaní, birmovke, svadbách a zúčastuje sa prehliadok spevokolov, vianočné vystúpenia v DSS Močenku, Domove dôchodcov v Nitre, Festival Gorazdov Močenok, pripravuje a zapája sa do jasličkových pobožností, členovia koledujú, v rámci spevokolu sa vytvorilo aj spoločenstvo, kde pod vedením vdp. Štefana Bukovana sa zúčastnili viacerých výletov a duchovných cvičení.

V roku 2016 sme sa rozhodli zorganizovať 1. ročník Gospel Fest- festival kresťanskej hudby. Nielen piesne ale aj svedectvá  je počuť na festivaloch a veríme, že aj takéto malé semienko zasiate v našej farnosti prinesie úrodu a aj takouto formou môže Boh osloviť, povzbudiť a posilniť vo viere k Bohu.

V súčasnosti sa každú 3. nedeľu v mesiaci stretáme a doprevádzame piesňami Chvály, ktoré sa konajú v kostole Najsvätejšej Trojice v Cabaji.